» » » Toyota grupa atkal pārspēj pārdošanas rekordus

Toyota grupa atkal pārspēj pārdošanas rekordus

1645 0

Japānas autoražotājs Toyota atkal parāda automašīnu pārdošanas skaita pieaugumu pasaules tirgū. Ņemot vērā, ka globālā tirgus 2020. gadā kritums ir par 14–17 procentiem, Japānas auto giganta panākumi izskatās patiešām iespaidīgi.

Saskaņā ar Toyota uzņēmuma publicēto ziņojumu 2020. gadā bija iespējams pārdot nedaudz vairāk kā 9,5 miljonus transportlīdzekļu. Tas ir par 11,3 procentiem mazāk nekā 2019. gadā, kad uzņēmums atradās otrajā vietā aiz VW grupas.


Šobrīd Japānas zīmols ir vadošais pēc pārdoto automašīnu skaita, apsteidzot gan iepriekš minēto VW grupu, gan Renault grupas aliansi. Tas lielā mērā bija saistīts ar enerģisko Lexus automašīnu pārdošanu, kas pārdeva 718 tūkstošus vienību, uzrādot gada samazinājumu par 6,1 procentu.


Pasaules eksperti prognozē ekonomikas atveseļošanos 2021.-2022. Gadā, tāpēc Toyota ir visas iespējas paplašināt ražošanu un palielināt jaudu. Tomēr arī konkurenti neplāno padoties, laižot klajā jaunus automašīnu modeļus un ienākot jaunos tirgos.

Šobrīd vislielākais uzsvars tiek likts uz elektrisko transportlīdzekļu kā visatbilstošākā transportlīdzekļa veida attīstību. Šajā sakarā tas, kurš varēs nodrošināt elektrisko automašīnu ražošanu, pirms citi uzvarēs šajā milzīgajā patērētāja sacīkstēs!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/