» » » Audi Quattro pilnpiedziņas vēsture

Audi Quattro pilnpiedziņas vēsture

1249 0

Uzņēmums Audi vairākkārt ir vērsis viedokli par to, kā kvalitatīvai automašīnai jāizskatās un jākontrolē masu apziņā. Tieši tā notika ar leģendāro Audi Quattro, kas viens no pirmajiem kļuva par īstu pilnpiedziņas vieglo automašīnu masveida tirdzniecībai. Šī modeļa vēsture, mēs to pastāstīsim šajā rakstā!

Automašīna tika prezentēta Ženēvas auto izstādē 1980. gadā un izraisīja šļakatām autobraucēju vidū. Turklāt žurnālistus pārsteidza ne tikai pastāvīgā pilnpiedziņa, bet arī futūristiskais automašīnas dizains, kas izskatās diezgan stilīgi pat pēc mūsdienu standartiem.


Audi Quattro modeļa pamatā ir uzņēmuma inženieru izveidotā tāda paša nosaukuma tehnoloģija. Pateicoties viņai, garenvirzienā izvietotais motors un pārnesumkārba vienlaikus pārsūtīja griezes momentu uz abām asīm. Interesanti, ka transmisijas pakāpi varēja kontrolēt, un tas bija atkarīgs no izvēlētā braukšanas režīma.

Rezultātā modelis tik ļoti iecienīja pircējus, ka automašīna piedzīvoja vairākas paaudžu maiņas un pārveidoja modeli. Starp citu, visām nākamajām automašīnām ar visu riteņu piedziņu no Audi nosaukumā bija Quattro postscript. Citi uzņēmumi, kas izmantoja pilnpiedziņu, bija spiesti nākt klajā ar savu vārdu, kas bieži vien kļuva par lakonisku 4x4.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/